Menu Zamknij

Ekotrapez to grupa produktowa firmy ArcelorMittal Construction Polska Sp. z o. o. która powstała na początku 2006r. w wyniku połączenia dwóch prężnie funkcjonujących na polskim rynku budowlanym firm – Haironville Polska Sp. z o.o. oraz Prekon Sp. z o.o. z siedzibą w Starachowicach, gdzie do tej pory jest główna fabryka produktów EKOTRAPEZ.

Firma ArcelorMittal Construction Polska Sp. z o. o. ma obecnie trzy fabryki w Świętochłowicach, Starachowicach oraz w Rawie Mazowieckiej.

Firma ArcelorMittal Construction Polska Sp. z o. o. nieustannie pracuje nad jakością produktów, wprowadzaniem nowych rozwiązań technologicznych oraz nad poszerzaniem asortymentu. Te wszystkie działania zapewniają niekwestionowaną pozycję lidera w branży materiałów budowlanych ze stali. Wieloletnie doświadczenie w tej branży pozwala zaspokajać wysokie wymagania klientów poprzez jakość, walory estetyczne i ekonomiczne oferowanych rozwiązań.

W ramach grupy poduktowej Ekotrapez oferujemy szeroki asotyment blach trapezowych, falistych, płyt warstwowych z rdzeniem ze styropianu oraz poliizocyjanuru w okładzinach stalowych. 

Historia ArcelorMittal Construction w Polsce

1900

Pierwsza produkcja i dostawa blach trapezowych i kaset z nowej spółki Florprofile (spółka huty Florian i firmy Zeman)

1900

Uruchomienie fabryki płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym w Starachowicach (Prekon)

1900

Rozpoczęcie działalności Haironville Polska na rynku polskim

1900

Uruchomienie w Haironville Polska linii do profilowania blach trapezowych i kaset  w Głownie pod Łodzią

1900

Otwarcie linii do produkcji płyt warstwowych w Rawie Mazowieckiej oraz uruchomienie linii SMED w nowym zakładzie produkcyjnych w Rawie Mazowieckiej (poprzedzone powstaniem spółki Arcelor Construction Polska – po połączeniu z Prekon z Haironville Polska)

1900

Połączenie i konsolidacja spółek w ramach ArcelorMittal Construction Polska (włączenie spółki Florprofile)

1900

Uruchomienie w Rawie Mazowieckiej produkcji płyt warstwowych chłodniczych